Mezinárodní den žen

Datum akce: 
sobota, Březen 7, 2015 - 19:00 - neděle, Březen 8, 2015 - 23:45

Bar CHICAGO 30, tržnice Malá Amerika u Hlavního vlakového nádraží

Michalea Bártková • Mongolovy městské sady • Metalurg • Fkletzi • Tiché lodi •
Yhteinen Makkara

S pomocí Boží a podporou přátel.

Metalurg: Hudba kapely Metalurg z Brna by se dala označit jako hard & heavy s občasným lehkým bluesrockovým nebo tradičně rock’n’rollovým nádechem. Tvrdá, řízná muzika s psychedelickým nádechem, kde se snoubí kytara, basa, bicí, vokál a foukačka.

Mongolovy městské sady. Třebíčští psychedeličtí nájezdníci. Zasloužilí umělci existují přes dvacet let, aktivně začali hrát až v roce 2012 a od té doby stihli natočit dvě studiové desky a jedno společné dvojalbum s Metalurgem. Nepřehlédnutelné kapela domácího podzemí.

Fkletzi jsou umělci z Brna známí především díky svým opusům o zvářátkách. Po řadě demonahrávek vydali v roce 2013 konečně dlouhohrající desku. Řádně tvrdý, inteligentní a vtipný bigbít. Není bez zajímavosti, že basák Calvera tvrdil muziku i v legendární hardcorové Insanii.

Tiché lodi – obvykle jedno a vícečlenný soubor složený zejména z hudebníků kapely Hynkovy zámky, tentokrát v poloze ještě křehčí. Tiché lodi je především zakladatel Hynkových zámků René Müller, ponejvíce (a rovněž na debutovém CD Tichých lodí) doprovázen hanáckým Paganinim – Cipískem.

Žen alias Michal Bártek – neobyčejný písničkář z Pančavy. Hudba plná jako kunda dívky které chcete udělat trojčata, hlas podmanivý jako srna zmítaná kudlou zvrávených lovců. Mišel patří do imaginárního katalogu světových písničkářů a přesto jím není. Není Cavem, ani Waitsem a možná proto čeká na vaše objevení. Absolutní pecka, která neználky posune do jiné roviny vnímání a vnímavému posluchači uzme srdce. Klenot, který vysral sám Pán Bůh. Oslavenec.

Yhterien Makkara. Legendární parta emigrantů z finského Pulkkakala, usazených trvale na Moravě u Vídně. Yhteinen Makkara tak coby adoptivní synové a dcery Rakouska-Uherska šíří své evangelium Ugro-Finského odkazu a za dobu své existence získávají srdce posluchačů na celém světě.

Na místě distro, pivo, gazely. Kouření povoleno.

Relevantní odkazy:
http://www.chicago30.nv/
http://www.spodniproudy.cz/
http://www.radiodratak.cz/

Nahrávky účinkujících k mání na:
http://www.drevenacikada.cz

Kalendář akcí

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31