Hřmotná nehmotnost modu

(Dialog datanautů Milana Haußmann a Luboše Vlacha)

mechanicka_kachna

Milan: Lze vymezit přirozenost?

Luboš: Vymezovat neprostorové zení během pobytu ve vězení je kapánek šiblé.

Milan: Vyjmenovat hrdlořezy?

Luboš: Přirozené je stát se svou vlastní představou (snem.) Sny zhmotňují představy, polykáme prášky protože to už nejde jinak … prvoci, projekty, projekce, senzorická deprivce na širém moři … Přirozenost je prapodivná, přirozenost nemá pravděpodobnost, přirozenost není stavová funkce, přirozenost je jiná vlastnost, přirozenost je bezprostřední.

Kde je mez, je i rozhraní, mody jsou kostky na hraní, něco jako přirození, rození zení, bezedné, přirozená je výjimka z pravidla, alius, zázrak, úz, zobák, křídla, bílá křída na růžové ploše tření, černou sazí do komína …

… šeření šíření síření, tabu růžánků, přirozenost (přivoditi porod) – souhrn vlastností jazyka rozlišujícího rody. Rody jsou rozmnožovatelé, nota bene se na nás množina žene. Že ne?! Zurechnungsfähigkeit je schopnost uvědomění si dosahu svého činění; ale kdo vidí za roh?

Zurechnunsfähigkeit je {příčetnost} růžového spánku – v tanku. Je li přirozená {výjimka z pravidla}, je přirozeným i pravidlo samo – tudíž přirozené je vše a všehomíra je nesmírná. Jaký je vztah přirozenosti a propagandy?

Milan: Propaganda je zkratkovistost přirozeného výběru druhů. Přirozená je neposkvrněná panna.

Růžová se dá, je–li jí to vlastní. A mně nenechá spánek lhostejným, nedá mi to, abych se smířil s tím, že mi není vlastní. Co by to mělo být je pak otázkou propagandy, ta má samonezřejmě skrytý náboženský charakter. Pokud něco takového považuji za vlastnost, jako že na tutáč, pak je propaganda přirozená, je–li vlastností. Pak ještě zůstává nedořešen (nedořečen) hraniční problém mezi organickým a anorganickým …

Organismus se skládá z buňek, hranice je ve vnitřní struktuře.

Cože? To mám ve střevech nočního pohraničníka? Rozbřesk na hranici noci a dne mám v oku?

Myslíte si, že Keppler nebo Galileo byli majáky – ne … byly to staré tety, které pletly punčochy. Hladce obratce Země kolem Slunce obíhá. Neposedí, pořád s nima něco šije. Povšimněte si této hypotézy! Dnes je všechno o všem a co všechno se točí kolem všeho, aby nakonec obíhalo samo sebe. Zajisté je nutné veřejnost upozornit na opravu nazvat věci pravými jmény – jeden čínský idiom tvrdí, že lid stvořila propaganda – ale vy ještě nejste dostatečne vyvinutí, aby jste ho správně pochopili. (Gottfried Benn – Ptolemaiovci)

Spánek není budoucnost, nýbrž přítomnost, budoucnost začne ve chvíli probuzení. Ranní růžánky mi nedají dál spát.

Spánek je nepřítomno, nejsi–li zde, tak jsi mimo, prožíváš vlastní psychickou realitu … smyslová deprivace v množství málem větším než malém. Burroughs o spánku psal v eseji Nesmrtelnost. Zolpiden (Ambien) má být nové pasty spása, když se po celodenním vypětí převracíš v posteli a hypnos ne a ne se dostavit –– fa. Sanofi má instantní řešení v podobě malé růžové pilulky …

… a rej hyperborejském noci je trnem v oku dohlížejícího orgána.

bez práce nejsou koblihy
pomyslel si na poště
ale dál už to nerozváděl
nymfy ve vodě skotačí
okolo osy se stáčí
svět je čím dál hezčí

Pokud jde o přirozenost: věda nepřipouští existenci příčin mimo oblast toho co je pokládáno za přirozené, eo ipso je veřejné mínění vlastní oblastí toho co se nazývá vědou. Je vlastností vědy veřejné mínění?

K mutaci dochází během rekombinace (půlku informace přináší sameček, druhou samička), během setkání pohlavních buněk dojde ke spojení a rekombinaci, je vytvořena šroubovice dna. Nicméně výzkum rekombinací vloh příliš nepokročil. K mutaci dochází v okamžiku komprimace.

Letadlu upadla vrtule, pilot spadl do polí. Higgsův boson je totiž částice, která prostřednictvím svého rozpadu udává jiným částicím jejich údajnou hmotnost – česnekový neuron. Ve skutečnosti však doposud bylo velmi obtížné nalézt něco podstatného, co by lidský mozek zásadně odlišovalo od mozků jiných živočichů.

Lze se obden dočíst, že neurovědci teď možná na něco takového narazili. Pochopitelně nikdo neví na co, ale tak to chodí, zkrátka narazili …

Živá hmota? Zjistili, že neví co zjišťují. Podařilo se jim identifikovat nový typ neuronu, buňky která jim připomíná šípek, takže ho pokřtili trny a pojmenovali Šípkový neuron (rosehip neuron). Šípkové neurony se vyskytují v mozkové kůře, vývojové nejmladší povrchové vrstvě mozku, jde o jakousi trnovou korunu, která je u lidí velice členitá a objemná. Zjišťujeme tedy co je to vnějškovost? Ohmatáváme hnátama povrchy, chichichi … Hmota je od slova hmatat?

Touha je pro duši totéž co hmat či chůze pro tělo – slepou fyzickou aktivitou.

Šípový kříž je izomorfií Davidovy hvězdy …

Paradigma jako dogma. Mod mord –– viděti tři kosy v šípkovém keři.

Pokud se můžeš množit, což buňky mohou, pak je je tedy touha kosit živá.

Regulace růstu, šlechtění, zušlechťování … buňka je stroj, je jasně ohraničena.

Co ji hra/ničí? Vysvětlí mi někdo, oč jde oné materialitě? Z čeho je ulita? Odkud pochází? Kdo či co je vymezitelem a co s rozmezím mezi biologickým tělem a mechanickým strojem? Což je všem vše jasný jak z ničeho je něco?!

Stroj předpokládá konstruktéra a program. Program předpokládá programátora. Kde se vzal a jak je to dál?

Zamířil jsi správným směrem –– homunkulus –– zkoušeli připravit chemikálie, které se samostatně replikují.

Kdo?

Těžko říct, musel bych to zjišťovat. Modrá je modla. Yves Klein nebo Ruda Němec si to mysleli. Každopádně včera byla obloha šmolková.

Šmolek lolek lolita … ta …ta …ta … modalita … Pořád ještě nevím co ohraničuje řád od neřízenosti zení. Strach na dálku?

Strach z představ přirozenosti? Přirozené je to, co si dokážeš představit – mediátorů nadpřirozeně mnoho.

Včera jsem stál na semaforu a rozsvíťila zelená, tak jsem přešel přes kapotu auta, který blokovalo přechod, z auta vyskočil Rusák a žačal se dohadovat. Zavolal jsem benga, ať vyhodnotí škodu. Než Benga dojela, tak jsem v páteční špičce zablokoval automobilovou komunikaci na křižovatce velikosti Koliště. Rusák stojí autem na přechodu. Být autům v opozici je docela zábavný … šou. Ten chlapík pokládá za naprostou přirozenost, že se na přechodu chodci vyhýbaj autům. Bengoši vyfotili a zapsali že se nic nestalo. Mně řekli, že nemám chodit po kapotách aut a všichni se rozjeli.

Den má 24 hodin … to nyní považuji za směrodatné. Dioda v závěrečném směru nepropouští. Takže vše plyne jenom jedním pruhem … od stvoření k smrti. Burroughs vytvořil v Městech rudých nocí rasu transmigrantů … kteří přecházejí z hostitele na hostile a jsou nesmrtelní. Něktří z nich se stali závyslými na smrti hostitele a po vyvrcholení další vyvrcholení … posunutí smrtí ke stvoření … ale z návyku se nedostaneš zvyšováním dávek … mechanismus není organismus. Zapojíme diody a proud usměrníme …

milenci nepomysleli na následky
deset minut naprosto stačí rodiči
anarchomrtvě narozeného dítěte
i čtvrthodina slávy stlačí tento set
na minut deset dech zadržet
zatlačit oči ve spleti sprchového plynu a splínu
zdechne se do světa za oponou světla
svět za oponou nemá modální pravidla
modem je ta opona
a za ní plynový kout

věda už ví
že skutečnost hraje proti počítačům
dáme lidem domy modu
dáme lidům opium
chtěl včerejšek co chce dnes?
pět peněz pět peněz …

A co bude chtít zítra? Bude se budoucnost chovat podle instrukcí z ministerstva vnitra?

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Nejbližší akce